Hotel Poznań *** Włoski

Informator

  • Kościół św. Floriana Poznań

    Poznań noclegi centrum polecają wizytę w Kościele św. Floriana Poznań.

    Decydując się na zwiedzanie ciekawszych kościołów i innych obiektów prezentujących interesującą architekturę sakralną z różnych okresów nie należy zapomnieć o wizycie w Kościele św. Floriana (kiedyś także i Najświętszego Serca Jezusa). Imponująca, zdobiona bryła z czerwonej cegły z ogromnym, złoconym ołtarzem zrobi wrażenie na każdym turyście. Także historia tego miejsca jest dość ciekawa.

    Rosnąca w siłę gmina Jeżyce potrzebowała swego kościoła. W 1897 roku przy obecnej ulicy Kościelnej wmurowano kamień węgielny pod budowę świątyni. Budowla została zaprojektowana na wzór istniejącego już kościoła romańskiego w Wirtemberdze. Wnętrze może pomieścić do 2,5 tysiąca wiernych. Świątynia (obecnie pod wezwaniem św. Floriana) Najświętszego Serca Jezusa i św. Floriana była wznoszona w latach 1897-1899 według projektu Jana Rakowicza.

    Wybierając się na tego typu podróż warto jest odpowiednio wcześnie zarezerować sobie nocleg w Poznaniu. Dzięki temu będzie można wybrać sobie idealny hotel Poznań - najlepiej hotel Poznań centrum z wysokim standardem w niskiej cenie. Takim hotele w Poznaniu jest niewątpliwie Hotel Włoski. To właśnie Hotel Włoski jest najczęściej wybierany jako nocleg w Poznaniu.